Teraz czas na maturę z matematyki

Nie ma się co oszukiwać, że matura jest łatwa. Fakt, może kiedyś była, ale to wiele, wiele lat temu, kiedy to rodzice obecnych uczniów przystępowali do egzaminu dojrzałości. Wtedy to nie miało się do czynienia z czterema przedmiotami, tylko maksymalnie z dwoma. Tak, język polski był obowiązkowy, ale drugi można było sobie wybrać. W zdecydowanej większości przypadków NIE była to matematyka. Czasy się zmieniły, a matematyka stała się przedmiotem obowiązkowym. Jedyne co, to można wybrać, czy chce się ją zdawać na poziomie rozszerzonym, czy podstawowym. Do nauki tego przedmiotu, a właściwie do przygotowań przed maturą, przyda się seria Teraz matura matematyka znajduje się w ofercie księgarni internetowej.

Zadania maturalne do sprawdzenia

“Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy” to – jak sama nazwa wskazuje – zbiór zadań, jakie spotyka się na egzaminie dojrzałości. Część z nich to te zadania, które były już spotykane na arkuszach, jakie przygotowała CKE. Za przygotowanie tej publikacji, odpowiedzialni są poszczególni autorzy: Wojciech Babiański, Lech Chańko, Joanna Czarnowska, Barbara Mojsiewicz, Jolanta Wesołowska. Całość ma 288 stron, które od samego początku do końca, wypełnione są zadaniami. Oczywiście, nie brakuje tutaj rozwiązań, dzięki czemu przyszli maturzyści będą wiedzieć, czy idą dobrym tropem, rozwiązując poszczególne zadania.

Vademecum. Poziom podstawowy

Jak już było powiedziane, matematykę można zdawać nawet na poziomie podstawowym, co też wielu uczniów przywita z wielką ulgą. To właśnie im przydać się może publikacja, której tytuł to: “Teraz matura. Matematyka. Vademecum. Poziom podstawowy”. Autorem tego podręcznika jest Jerzy Janowicz. Dzięki niemu uczniowie otrzymują książkę, dzięki której są w stanie samodzielnie przyswoić sobie najważniejsze zagadnienia, jakie przewidziane są na maturze. Autor postanowił umieścić tu wiele przydatnych podpowiedzi, które można wykorzystać w czasie późniejszym, kiedy już przyjdzie do zdawania matury.